Wokalistka grająca na instrumentach smyczkowych (fidel, skrzypce, gęśle). Jest autorką muzyki teatralnej, filmowej i piosenek. Bierze udział w projektach łączących różne gatunki muzyczne np. nagraniach “Warszawa. Tribute to Joy Division” (2007) czy “Etnofonie kurpiowskie” (2011). Koncertowała z zespołami muzyki dawnej (Dekameron, Ars Nova, Ars Antiqua, Pressus, Sine Nomine) oraz muzyki współczesnej (Kwadrofonik). Jest zapraszana do udziału w międzynarodowych projektach muzycznych i festiwalach, takich jak Euro-Med Festival (SRB/PL/HU), Baltic Masters (DK), Korean-Polish Jazz Mosaics, No Man’s Land (NZ).
Frontmenka zespołu Mosaik, łączącego polską muzykę tradycyjną z Orientem. Tworzyła i wykonywała muzykę na pierwszą płytę femi-folk-punkowej grupy Pochwalone. Brała udział w nagrodzonym Paszportem Polityki projekcie R.U.T.A. i nagrała z nim 2 albumy. Jest laureatką Złotych Gęśli, nagrody specjalnej Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja.
ZOFIA KOLBE-WOJDYR
Jej artystyczna dusza przejawia się w sztukach plastycznych i muzyce, która jest jej największą pasją. Słucha wszystkiego i wszędzie – najchętniej śpiewu ptaków i ludności na różnych prowincjach, Floydów, klasyki, bijących dzwonów, muezzinów i elektro. Zajmuje się muzyką etniczną – poszukuje i fascynuje się najstarszymi brzmieniami muzyki z obszaru Europy, Basenu Morza Śródziemnego, krajów Bliskiego Wschodu i Azji Zachodniej. Zamiłowanie do muzyki Bałkanów przejawia śpiewając w Grupie Folkowej Sharena. W Mosaiku oprócz śpiewu gra na dudach, piszczałach i fletach, a także na instrumentach perkusyjnych.
MATEUSZ SZEMRAJ
Muzyk – gitarzysta, lutnista. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych – są to gitary; klasyczna, akustyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne, oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych; Mosaic (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur), Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy, ĆŚ. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
WOJCIECH LUBERTOWICZ
Reżyser dźwięku i multiinstrumentalista. Specjalizuje się w grze na orientalnych instrumentach perkusyjnych, (daf, bendir, darabuka, tombak) oraz dętych (duduk, ney). Współpracuje z wieloma artystami i zespołami, głównie z nurtu muzyki dawnej i etnicznej (m.in. Mosaik, Adam Strug, Maria Pomianowska, Sabionetta, Naneli Lale), a także szeroko pojętej sceny alternatywnej i jazzowej (Hanimal, Nisza). Tworzy muzykę do spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.
z Mosaikiem występowali i nagrywali także m.in.:
BART PAŁYGA
Multiinstrumentalista, improwizator, pasjonat muzyki tradycyjnej i etnicznej. Specjalizuje się w instrumentach smyczkowych z całego świata, m.in Indii, Mongolii, Persji, Bałkanów i Polski. Prekursor śpiewu alikwotowego i gardłowego w muzyce folkowej, rozrywkowej i współczesnej w Polsce. Można go usłyszeć w takich projektach jak: Yerba Mater, Masala, Laterna, Village Kollektiv, Maria Pomianowska, Michał Rudaś, Uria, Studnia O., Urianchai, Lutosłowianie, Kawalerowie Błotni, Etnofonie Kurpiowskie. W zespole Mosaik eksploruje eksperymentalny instrument: wspak. Prowadzi działalność edukacyjną we współpracy z Filharmonią Narodową. Nagrywa muzykę filmową m.in z K.Dębskim, A.Łazarkiewiczem, J.Skolimowskim. W 2013 roku na festiwalu Nowa Tradycja zdobył Grand Prix z Karoliną Cichą, nagrodę publiczności „Burza Braw” oraz Złote Gęśle dla najlepszego instrumentalisty.
GWIDON CYBULSKI